چگونه در دوران بارداری اسیدفولیک مورد نیاز بدن را تأمین کنیم؟

چگونه در دوران بارداری اسیدفولیک مورد نیاز بدن را تأمین کنیم؟

مکمل‌های اسید فولیک مصرف کنید:

 به پزشک مراجعه کنید و در مورد دوز مناسب مکمل‌های اسید فولیک بپرسید.  پس از دانستن دوز مناسب مصرف اسید فولیک را هر روز در زمان مشخصی به خاطر بسپارید حتی می‌توانید زنگ هشداری را روی تلفن همراه خود تنظیم کنید تا به شما یادآوری کند. به یاد داشته باشید که اگر به هر دلیلی مکمل را فراموش کردید مصرف کنید نباید دو قرص از مکمل را بخورید زیرا مضرر است. مکمل‌های خود را در جای خنک و تاریک و دور از دسترس کودکان نگهداری کنید. بهتر است آن را با یک لیوان آب فراوان میل کنید. بسیاری از مردم این قرص‌ها را فقط با یک جرعه آب مصرف می‌کنند. توصیه می‌کنیم یک لیوان پر آب بنوشید زیرا به شما کمک می‌کند قرص را ببلعید و هیدراته بمانید.

غذا‌های غنی از اسید فولیک را در رژیم غذایی خود بگنجانید:

سبزیجات سبز:

پزشکان اسفناج را بیشتر توصیه می‌کنند زیرا خوردن آن ۶۳ درصد از مقدار توصیه شده روزانه شما را تأمین می‌کند.

حبوبات:

عدس نصف فنجان ۵۰ درصد از ویتأمین B۹ مورد نیاز دوران بارداری را به شما می‌دهد.

آووکادو:

فقط نصف فنجان از این میوه ۳۰ درصد از مقدار توصیه شده روزانه را به شما می‌دهد.

بروکلی:

سرشار از فیبر، ویتأمین C، کلسیم و البته اسید فولیک است.

هنگام خرید مواد غذایی برچسب‌های تغذیه را بخوانید:

امروزه بسیاری از غذا‌ها با اسید فولیک غنی شده‌اند. با خواندن برچسب‌ها می‌توانید محتوای آن‌ها را بررسی کنید. در میان غذا‌های غنی شده، غلات صبحانه، آرد، برنج، ماکارونی و خیلی چیز‌های دیگر را خواهید یافت.

نتیجه‌گیری:

 قبل از شروع مصرف هر دارویی حتی اگر فقط یک ویتأمین باشد با پزشک خود مشورت کنید. به خاطر داشته باشید که پزشک باید دوز را بر اساس نیاز شما تنظیم کند. همچنین برخی دارو‌ها می‌توانند در جذب برخی ویتأمین‌ها و مواد معدنی اختلال ایجاد کنند.

پاسخ دهید