مواد غذایی موثر در تقویت قوای جنسی مردان

مواد غذایی موثر در تقویت قوای جنسی مردان

. چگونه می‌توان قوای جنسی و میل جنسی را در مردان افزایش داد؟ آیا شما هم جزو افرادی هستد که برای تقویت قوای جنسی خود قرص و دارو مصرف می کنند؟ آیا می دانید که می توان به جای قرص از برخی مواد خوراکی استفاده کرد؟ در این مطلب تغذیه مناسب و مواد غذایی موثر در تقویت میل جنسی در مردان مورد بررسی قرار می گیرد.

تقویت قوای جنسی مردان با مواد غذایی طبیعی

نشانه‌های پایین بودن قوای جنسی

معمولاً در مردانی که دچار ضعف جنسی هستند و از قوه جنسی بالایی برخوردار نیستند، انزال خیلی سریع اتفاق افتاده، نعوظ مناسبی ندارند، مدت زمان ارگاسم در آن‌ها کم است، توانایی انجام کامل رابطه را نداشته و ارضاء نمی‌شود که این عوامل می‌تواند به دلیل سطح تستوسترون پایین، سطح استقامت ضعیف، ناتوانی جنسی، اضطراب و پریشانی و ابتلا به برخی بیماری‌ها باشد.

مواد غذایی موثر در تقویت قوای جنسی مردان

هندوانه

این میوه قرمز خوشمزه و آبدار سرشار از سیترولین است که اختلال نعوظ را، به خصوص اگر دلیل آن افزایش فشار خون باشد، کاهش می دهد. سیترولین موجود در این ماده تبدیل به آرژینین می شود که بر افزایش تولید طبیعی نیتریک اکسید موثر است. نیتریک اکسید نیز جریان خون را در بافت های عضلانی و همچنین دستگاه تناسلی مردان بالا می برد که در عملکرد جنسی مردان تاثیر بسزایی دارد.

گردو

اگر بخواهیم یک ماده غذایی برای سلامت جنسی مردان نام ببریم، گردو انتخاب ما است. گردو نه تنها حیات و تحرک اسپرم مردان را بهبود می بخشد بلکه بر عملکرد لایه درون رگی (لایه نازکی از سلول‌ها است که درون رگ‌های خونی و لنفاوی را می‌پوشاند) نیز موثر است.

زمانی که از عملکرد لایه درون رگی صحبت می کنیم، بیماری های قلبی و عروقی به ذهن مان می آیند اما باید بدانیم که اختلال نعوظ نیز به آن مرتبط است. اگر با مواد غذایی مناسب، عملکرد لایه درون رگی را بهبود بخشیم، به باز شدن رگ های خونی و به تبع نعوظ نیز کمک می کنیم. گردو سرشار از آلفا لینولنیک اسید (ALA)، آنتی اکسیدان، منیزیم و غیره است.

هلو

هلو نه تنها میوه ای خوشمزه بلکه سرشار از ویتامین سی است که بر تحرک اسپرم ها موثر است. تحقیقی نشان می دهد افراد ناباروری که بیشتر عمر خود را سیگار کشیده اند اما ویتامین سی به میزان کافی مصرف کرده اند، در نهایت بارور شدند. ویتامین سی هورمون استرس کورتیزول را کاهش می دهد.

هورمون کورتیزول و تستوسترون به سرعت تعادل خود را از دست می دهند. هر چه سطح هورمون کورتیزول بالاتر رود، تستوسترون پایین تر می آبد. به بیانی این دو بر خلاف هم عمل می کنند. بنابراین هر چه سطح هورمون کورتیزول کمتر باشد، تستوسترون بدن تان بیشتر خواهد درخشید.

برگ های سبز

برگ های سبز سرشار از مواد مغذی هستند اما این تمام ماجرا نیست. این مواد منیزیم بسیاری نیز در درون خود دارند. منیزیم رگ های خونی را باز می کند، جریان خون را در آلت تناسلی مردان افزایش می دهد و در نتیجه نعوظ را ممکن می سازد. بنابراین برای تقویت قوای جنسی تان اسفناج، کلم پیچ و کلم بروکسل را به رژیم غذایی خود راه دهید. کاهو و دیگر سبزیجات سبز رنگ نیز مفید می باشند.

گوجه فرنگی

گوجه فرنگی حاوی آنتی اکسیدان‌ها و ویتامین‌های لازم برای تولید تستوسترون و اسپرم است و منبعی قوی از مواد محرک جنسی است. رادیکال‌های آزاد در سرم خون می‌توانند تاثیرات منفی در بدن مردان از جمله تاثیر بر اسپرم مردان و ناباروری آن‌ها شوند و مصرف گوجه فرنگی به دلیل سرشار بودن از آنتی اکسیدان‌های مختلف خصوصاً به دلیل ویژگی آنتی اکسیدانی لیکوپن، می‌تواند باعث کاهش رادیکال‌های آزاد شده و از تاثیر رادیکال‌های آزاد در اسپرم خودداری کرده و باعث بازگرداندن فعالیت اسپرم و قدرت باروری در فرد شوند.

شکلات تلخ

شکلات تلخ سطح هورمون سروتونین و دوپامین را در مغز افزایش داده در نتیجه احساس خوشحالی حاصل شده و استرس ازبین می‌رود. همچنین کاکائو جریان خون را در سرخرگ‌ها افزایش داده و رگ‌های خونی را شل می‌کند پس می‌تواند در افزایش میل جنسی و خون رسانی به دستگاه تناسلی موثر واقع شود.

همچنین در کاکائو دو ترکیب به نام‌های فنیلتیلامین و آلکالوئید وجود دارد. فنیلتیلامین با افزایش جریان خون احساسات مثبت را در حین فعالیت جنسی بالا برده و کافئین موجود در آلکالوئید باعث می‌شود سطح انرژی افزایش یافته و نعوظ پایدارتر باشد.

انجیر

انجیر باعث تقویت قوای جنسی در مردان می‌شود و به افزایش کیفیت زندگی جنسی در مردان کمک زیادی می‌کند، به طور کلی میوه انجیر حاوی مقادیر زیادی اسید آمینه‌های مهمی است که باعث تقویت میل جنسی و افزایش استقامت جنسی می‌شود، یکی از دلایل استقامت جنسی کم و عدم تمایل به رابطه جنسی، کمبود اسید آمینه‌های مورد نیاز در بدن است.

فلفل قرمز

فلفل قرمز باعث افزایش متابولیسم بدن و تحریک اندروفین شده و در نتیجه ضربان قلب تسریع و میل جنسی افزایش خواهد یافت.

سیر

سیر یکی از تقویت کننده‌های میل جنسی است که موجب تقویت جریان خون اندام‌های جنسی می‌شود که در نتیجه قدرت نعوظ و استقامت جنسی را بهبود می‌بخشد، اما به دلیل طبع بسیار گرم سیر، مصرف آن برای تقویت قوای جنسی فقط برای افراد سرد مزاج مناسب است و در افراد گرم مزاج تاثیر عکس داشته و موجب افت میل جنسی و تضعیف قوای جنسی خواهد شد.

چای سبز

چای سبز سرشار از ترکیبی به نام کاتچین است که باعث می‌شود چربی شکمی از بین رفته و ظرفیت کبد بجای تجمع چربی، انرژی تولید کند، اما علاوه بر این کاتچین رادیکال‌های آزادی که باعث آسیب به رگ‌های خونی می‌شود را نابود کرده و توانایی حمل ونقل خون را افزایش می‌دهد در نتیجه جریان خون به دستگاه تناسلی افزایش میابد.

پسته

پسته سرشار از عنصر روی می‌باشد و می‌تواند عملکرد نعوظ را بهبود بخشیده و یک محرک قوی برای افزایش جریان خون محسوب شود در نتیجه ارگاسم عملکرد بهتر و میل جنسی افزایش خواهد یافت.

زنجبیل

زنجبیل یکی دیگر از مواد غذایی است که با کمک به افزایش جریان خون و بهبود سلامت شریان‌ها میل جنسی را افزایش می‌دهد. براساس یک مطالعه در ژورنال بین المللی قلب و عروق مصرف یک قاشق چای خوری زنجبیل چندبار در هفته باعث می‌شود قلبی سالم نیز داشته باشید.

زعفران

زعفران ادویه‌ای با طعم و عطر بسیار دلچسب است که خواص بسیاری، چون اثر ضد افسردگی، شادی آور، کاهش دهنده استرس و تقویت کننده قوای جنسی را دارد.

تخمه کدو

مصرف یک مشت تخمه کدو هنگام خواب باعث می‌شود روحیه شما بطور موثری بالا رود، زیرا حاوی اسید آمینه‌ای موسوم به تریپتوفان است که به تولید سروتونین در مغز کمک می‌کند. تخمه کدوهمچنین سرشار از زینک بوده که سلامت جنسی را در مردان افزایش می‌دهد.

توت فرنگی

توت فرنگی یک میوه سرشار از آنتی آکسیدان و ویتامین C است که هم به بهبود تولید اسپرم در مردان کمک کرده و به طور کلی به دلیل بهبود گردش خون در بدن برای ارتقاء عملکرد جنسی هم در مردان و هم در زنان بسیار مفید است.

موز

موز سرشار از پتاسیم است که به خنثی کردن سدیم در غذا می‌پردازد. غذا‌های شور باعث کاهش جریان خون شده در نتیجه نعوظ و ارگاسم دشوار خواهد شد. علاوه براین، موز حاوی آنزیم بروملین و وویتامین است که باعث تقویت قوای جنسی و افزایش انرژی حین فعالیت جنسی می‌شود.

عسل

عسل به دلیل وجود ویتامین B باعث تولید هورمون تستوسترون در فرد شده و سلامت جنسی و قوانی جنسی را در فرد تقویت می‌کند. عسل خالص و گرماندیده به دلیل دارا بودن ویتامین E، روی و … می‌تواند به عنوان یک محرک جنسی تاثیر گذار باشد.

سیب زمینی

سیب زمینی شیرین منبع عالی پتاسیم است، این ماده مغذی اثرات نفخ سدیم را ازبین برده و گردش خون را تقویت می‌کند، همچنین باعث می‌شود میل جنسی افزایش یافته و خلق و خو نیز بهبود یابد. طبق مطالعات انجام شده کاهش سطح پتاسیم با افسردگی نیز مرتبط خواهد بود.

ماهی‌های چرب

ماهی‌های آب سرد مانند سالمون، ساردین و ماهی تن سرشار از اسید‌های چرب امگا ۳ هستند. این ماده مغذی نه تنها قلب را سلامت نگه می‌دارد بلکه سطح دوپامین را در مغز افزایش می‌دهد در نتیجه گردش خون افزایش یافته و میل جنسی برانگیخته خواهد شد. دوپامین همچنین باعث می‌شود احساس ارامش بیشتری داشته باشید در نتیجه احساس رضایت از رابطه جنسی خواهید داشت.

روغن زیتون

روغن زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است و موجب تقویت قوای جنسی مرد‌ها می‌شود. همچنین مصرف آن باعث آفزایش سطح تستوسترون شده و موجب کاهش مشکلات نعوظ، ناتوانی در ایجاد و حفظ نعوظ در رابطه جنسی شود.

انار

انار حاوی آنتی اکسیدان‌هایی است که به دفع رادیکال‌های آزاد بدن کمک کرده و با پاک کردن خون و کاهش غلظت خون به بهبود جریان خون در بدن و دستگاه تناسلی کمک کرده و موجب تقویت قوای جنسی و بهبود اختلال نعوظ در مردان خواهد شد.

کنگر فرنگی یا آرتیشو

یکی از گیاهان مؤثر در تقویت جنسی کنگر فرنگی است. بدون تردید کنگرفرنگی یکی از سبزیجاتی است که بیشترین خواص تحریک کننده جنسی را دارد.اگر چه علت علمی برای ثابت کردن این خاصیت کنگر وجود ندارد ولی این ماده ی غذایی برای تقویت قوای جنسی اشخاص بسیار مؤثر است.

پاسخ دهید