رابطه جنسی با حیوانات

رابطه جنسی با حیوانات

. آیا می‌دانید برخی از افراد به سمت رابطه جنسی با حیوانات کشیده می‌شوند؟ رابطه جنسی یکی از طبیعی‌ترین نیازهای انسان است و رفع آن در چهارچوب‌های مشخص بسیار سالم می‌باشد. اما گاهی افراد به انحرافاتی در این زمینه دچار می‌شوند. از جمله اختلالات جنسی نابهنجار که از گذشته تا کنون وجود داشته حیوان خواهی یا زوفیلیا نام دارد. در این اختلال فرد افکار و فانتزی‌های جنسی مختلفی را در رابطه با حیوانات در سر می‌پروراند و یا تمایل دارد با یک حیوان نزدیکی و مقاربت جنسی داشته باشد. متاسفانه این عمل در بیشتر کشورها رواج دارد. شخصی که دچار این بیماری است باید برای طی پروسه درمان و پیشگری از آسیب‌های احتمالی به درمانگر جنسی مراجعه کند.

زوفیلیا یا حیوان خواهی چیست؟

انواع اختلالات جنسی به دو دسته اختلالات نابهنجاری جنسی یا paraphilic disorders و اختلالات کژکاری جنسی یا sexual dysfunction تقسیم می‌شوند. پارافیلیا شامل انواع مختلفی از اختلالات مانند اختلالات مبدل پوشی، مالش دوستی، بچه بازی، مرده خواهی و… است. زوفیلیا یا حیوان خواهی یکی از انواع اختلالات پارافیلیک می‌باشد که درآن شخص خواهان برقراری ارتباط جنسی با حیوان است. سگ، اسب، گربه، الاغ، گوسفند، خوک، گاو و غاز گزینه‌های متدوال برای رابطه جنسی با انسان‌ها هستند. شخصی که این عمل را با حیوانات انجام می‌دهد زوفیل نام دارد.

درمان این اختلال جنسی در وهله اول نیازمند درک بدون قضاوت فرد زوفیل و دادن حس اعتماد به اوست تا بتواند بطور آسوده احساسات وتجارب خود را با درمانگر در ارتباط بگذارد. گزینه‌های درمانی با توجه به شرایط می‌توانند شامل روان درمانی فردی، زوج درمانی، گروه درمانی و یا دارو درمانی باشند.

چرا بعضی از افراد خواستار رابطه جنسی و سکس با حیوانات هستند؟

در طی ریشه یابی این تمایل منحرفانه عوامل متعددی قابل دست یابی هستند. یکی از گمانه زنی‌ها این است که کسانی که این تمایل را دارند خود در کودکی دچار سواستفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

اساسی‌ترین علت این گرایش ماهیت تابو آن است. واضح است که این عمل چیزی خلاف عرف، غیر قانونی و مذمت شده در دین است. امکان دارد افراد برای ارضای حس کنجکاوی، تنوع طلبی و هیجان خواهی خود این کار را انجام دهند. چرا که به طور کلی اعمال تابو به دلیل افزایش قابل توجه سطح شور و هیجان جذاب می‌باشند. بنابراین کسانی که به آستانه بالاتری برای تحریک جنسی نیاز دارند به سمت آن کشیده می‌شوند.

یک دلیل دیگر ممکن است عدم دسترسی به شریک جنسی انسانی و ناتوانی فرد در داشتن رابطه سالم و معقول با انسان‌ها باشد. حیوانات برخلاف انسان‌ها قادر به ابراز مخالفت خود به گونه‌ای واضح نیستند و حقوق تعریف شده کمتری را دارند. این مورد باعث می‌گردد زمینه ی زیادی برای سواستفاده جنسی از آن‌ها فراهم شود. رایحه و ظاهر متفاوت اندام‌های جنسی حیوانات و خاص بودن آن‌ها یکی دیگر از فاکتورهایی است که شخص را به این عمل سوق می‌دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد هرچه حیوانی پرموتر، مودارتر و مرطوب‌تر باشد برای شخص زوفیل جالب‌تر است.

پیامدهای منفی برقراری رابطه جنسی با حیوانات

سکس با حیوانات علاوه براینکه در تمامی ادیان عملی قبیح و ممنوع انگاشته می‌شود، می‌تواند موجب ناراحتی‌های بدنی و روانی فراوانی در انسان گردد. زوفیلیا زمینه ابتلا به بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان یا زونوز را فراهم می‌کند. عفونت از طریق بزاق، مایع منی و مایعات واژینال، ادرار مدفوع و خون حیوانات به انسان منتقل می‌شود.

به علاوه زوفیل‌ها ممکن است دچار واکنش‌های الرژیک شوند یا میزبان باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و انگل‌های حیوانات هم باشند. در صورتی که این کار به دفعات متعدد و همراه با ترجیح به شریک انسانی صورت پذیرد، تبعات روانی گرانباری را به بار خواهد آورد. تمایلات ناهنجار جنسی مشکلات روانشناختی زیادی از جمله اضطراب، افسردگی، انزوا، احساس شرم و ایده‌های خودکشی را به دنبال دارند.

رابطه جنسی با حیوانات | نتایج جالب توجه یک آزمایش

پژوهشی در سال 1984 توسط آلفرد کینزی در مورد رفتار جنسی در آمریکایی‌ها صورت پذیرفت. 8% از مردان و 3.5% از زنان گزارش دادند که با یک حیوان رابطه جنسی داشته‌اند. بعضی به طور انحصاری و بعضی شریکی، یعنی با یک انسان یا حیوان دیگر. این عدد جالب توجه نشان از آمار نسبتا بالای ارتکاب این عمل دارد. نکته حائز اهمیت این است که آمار فانتزی‌های فکری جنسی رابطه با حیوانات می‌تواند رقم بسیار بالاتری از این‌ها را نشان دهد.

زوفیلیا | نقض حقوق حیوانات

این عمل به طور آشکار تجاوز به حریم حیوانات و نقض حقوق آن‌ها شمرده می‌شود. اما تعداد قابل توجهی از زوفیل‌ها بر این باورند که حیوانات از این عمل رضایت دارند و از طریق حالات چهره، زبان بدن و اصوات خود لذت خود از رابطه جنسی با انسان‌ها را بروز می‌دهند. ولی با توجه به طبیعت حیوان‌ها و اینکه قادر به ابراز نارضایتی خود نیستند نمی‌توان قاطعانه در این مورد نظر داد. پس این مورد هم در کنار شکار و کشتن حیوانات به قصد خوردن، تولید لباس و اکسسوری و یا نگهداری بعنوان حیوان خانگی، به نوعی نقض حقوق آن‌ها به شمار می‌رود.

متاسفانه در بعضی مناطق این کار به قدری شایع است که موجب ایجاد فاحشه خانه‌های حیوانات و سواستفاده از آن‌ها در صنعت پورنوگرافی شده است. همچنین در تعداد انگشت شماری از برخی کشورها سکس با حیوانات منع قانونی ندارد و حتی ازدواج انسان و حیوان هم رسمی شمرده می‌شود.

سوالات متداول

آیا زوفیلیا قابل درمان است؟

بله. خوشبختانه امروزه با پیشرفت روز افزون علم روانشناسی و تدوین متدهای نوین درمانی، اختلالات جنسی مانند زوفیلیا ( رابطه جنسی با حیوانات ) قابل درمان می‌باشند. سکس تراپیست می‌تواند با تحت نظرگرفت بیمار در دوره‌های منظم شدت اختلال را تا حد زیادی کاهش دهد.

پاسخ دهید