دختر خوب و نجیب برای ازدواج چه ویژگی هایی دارد

دختر خوب و نجیب

. در گذشته دختر خوب برای ازدواج معمولا توسط مادر یا خواهران انتخاب می‌شد. اما امروزه جوانان ترجیح می‌دهند خودشان برای ازدواج‌شان تصمیم گرفته و قبل از ازدواج به شناخت کافی برسند. اما هنوز چهارچوب مشخصی برای آشنایی و ازدواج غیر سنتی وجود ندارد، بنابراین دختر و پسر در فضاهای مختلف مثل دانشگاه، محل کار، گروه‌های دوستی، مهمانی‌ها و…. فرصت آشنایی پیدا کرده‌اند که موجب شده پیچیدگی‌های خاصی برای جوانانی که قصد تشکیل خانواده را دارند، ایجاد شود. برای آن که پسران و دختران بتوانند انتخاب بهتری داشته باشند، باید به آگاهی خود بیافزایند و به رشد کافی برسند. هرچه نسبت به خودتان و معیارهای مورد انتظارتان شناخت بیشتری داشته باشید، احتمال اینکه بتوانید ازدواج موفق‌تری داشته باشید نیز بیشتر است.

ویژگی های دختر خوب برای ازدواج کدامند؟

هر مردی خواهان ازدواج با دختری است به او احترام، عشق و آرامش ببخشد. شاید فکر کنید انتخاب همسر برای مردان آسان‌تر است، چرا که آن‌ها کافی است دختری را انتخاب کرده و به او پیشنهاد بدهند، اما در عمل این کار مسئولیت بیشتری را در رابطه به عهده آقا می‌گذارد، چرا که پس از پیشنهاد و یا شروع دوره آشنایی انگار حق نه گفتن از مرد گرفته می‌شود، گاه حتی مردان با اصول اخلاقی بالا به دلیل همین حس مسئولیت، رابطه نادرستی را ادامه داده و وارد زندگی مشترک می‌شوند.

به مسئولیت های خانه و نقش همسری اهمیت می دهد

دختری که به خانواده و حریم آن احترام می‌گذارد، در حقیقت نمونه کوچک شده از مادری است که به وظایف همسری خودش پایبند بوده و مسئولیت‌هایی را که در خانه بر عهده گرفته است به نحو احسنت انجام می‌دهد. وقتی که یک دختر مسئولیت‌ها و وظایف خود را در خانه همسر بداند و به آن عمل کند، قطعا نسبت به همسر خود نیز خیرخواه خواهد بود و به رشد و بالندگی او کمک خواهد کرد.

دخترانی که قوی هستند و به سادگی کوتاه نمی آیند

روزهای خوش اول ازدواج دیری نمی پاید و به مرور مشکلات زندگی نمود پیدا می کنند. دختری که یاد گرفته روی پای خود بایستد و در تلاطم زندگی فورا کوتاه نیاید در روزهای سخت زندگی زناشویی مقاومت بیشتری خواهد داشت و باعث می‌شود در کنار هم از پس مشکلات پیش رو بر بیایید.

دختر خوب برای ازدواج محتاط و آینده نگر است

اگر دختری که با او آشنا شده‌اید، به تحصیل و کار شما اهمیت می‌دهد و نگران این است که کار شما  دائمی خواهد بود یا موقت؟ مطمئن باشید که او دختری محتاط و آینده نگر است. او سعی در برنامه ریزی برای آینده دارد. چنین دختری می‌تواند شما را برای رسیدن به قله پیروزی حمایت کند.

به شما احترام می گذارد

هر دختری که بلوغ عقلی رسیده باشد می‌داند که شوخی و صمیمیت در کنار احترام زیباست. دختری که به پدر، مادر و نزدیکان خودش و شما احترام می‌گذارد، می‌داند که چگونه دل بزرگ‌ترها و حتی شما در هر زمانی به دست آورد. او از الفاظ زیبا استفاده کرده و تحت تاثیر جو دوستان و جامعه رفتار نمی‌کند.

دختر خوب برای ازدواج باهوش است

باهوش بودن دختر و حتی بالاتر بودن ضریب هوشی خانم سبک زندگی سالم‌تری را برای‌تان رقم خواهد زد. دختران باهوش می‌دانند که برای حل هر مشکلی چگونه به دنبال راه حل باشند، اگر نیاز به یادگیری باشد آن را یاد بگیرند و در صورت بروز هر گونه مشکل حامی و همراه‌تان باشند. اگر همسری باهوش داشته باشید، همیشه احساس پویایی و رشد خواهید داشت.

به امور معنوی و دینی پایبند است

دختری که از خدا بترسد و به دستورات او توجه کند، مطمئنا یکی از بهترین زن‌هایی است که می‌تواند زندگی شما را با تکیه بر این قدرت حفظ کند و آرامش را برای تان به ارمغان آورد. توجه به معنویات به او اجازه نمی دهد که خطا کند و یا در زندگی زناشویی برای‌تان دردسر ایجاد نماید. چرا که می‌توانید به او اطمینان کنید و بدانید که فرزندان با اخلاقی تربیت خواهد کرد.

دختر خوب برای ازدواج آرام و اهل سازش هست

دخترانی که برای ازدواج مناسب‌اند می‌دانند که زندگی همیشه بر وفق مراد نیست و می‌داند که اگر می‌خواهد در کنار شما باشد، باید در فراز و نشیب های زندگی هم همراه و یاورتان بوده و درک‌تان کند. فداکاری یکی از ویژگی‌های است که هر دو زوج برای دوام زندگی باید آن را در خود پرورش دهند.

انتقاد پذیر است و خطا‌های خود را می پذیرد

دختری که انتقاد پذیر باشد و در برابر ایراد هایی که دارد به جای مقاومت انعطاف به خرج دهد و سعی در برطرف کردن آن‌ها نماید هم خودش همواره در حال پیشرفت خواهد بود و هم آرامش را در زندگی مشترک حاکم خواهد کرد، اگر چنین زنی یافتید قطعا خوش شانس هستید و باید قدر او را بدانید.

سخن آخر

علاوه بر ویژگی‌های ذکر شده هر مرد و زنی ارزش‌ها، اعتقادات، فرهنگ، طرز تفکر، اهداف وبرنامه زندگی خاص خودش را دارد. بنابراین نمی‌توانید دختری را پیدا کنید که تمام و کمال با همه معیارهای شما مطابقت داشته باشد. برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری بکنید باید برای خودتان اولویت‌هایی تعریف کنید، برای مثال مردانی را می‌بینیم که ازدواج کرده‌اند و از این که همسرشان زیبا نیست گله دارند، زیبایی از ویژگی‌هایی است که قابل تغییر نیست و قبل از رسمی کردن رابطه شما باید به آن فکر بکنید. در مورد شروع رابطه و دوستی نیز این موضوع مطرح است، باید یکسری ملاک‌های اولیه داشته باشید و بعد اقدام به شروع یک رابطه بکنید. اگر نمی‌توانید در این موارد تصمیم گیری کنید، حتما مشاوره ازدواج دریافت نمایید.

سوالات متداول

دختر خوب برای ازدواج چه ویژگی هایی دارد؟

دختر خوب برای ازدواج با توجه به ویژگی های شما تعریف می شود. اما به طور کلی دختر خوب برای ازدواج باهوش، آرام و اهل سازش، آینده نگر و انتقاد پذیر است.

پاسخ دهید