اشتباهاتی که باعث طلاق می شوند چیست ؟

اشتباهاتی که باعث طلاق می شوند چیست ؟

. هرچقدر بتوانید آگاهی خود را نسبت به اشتباهاتی که باعث طلاق ختم می شوند را بالاتر ببرید می‌توانید تنش و مشکلات را در رابطه‌تان کاهش دهید. در ابتدای زندگی مشترک و قرار گرفتن دختر و پسر با دو دنیای متفاوت در کنار هم، اختلاف نظر و عدم تفاهم درباره مسائل مختلف امری کاملا طبیعی است. این تفاوت فکری در ابتدای امر چندان مشکل ساز نخواهد بود اما به مرور زمان به یک تهدید جدی برای ادامه زندگی زناشویی تبدیل خواهد شد. اگر در گذشته عدم درک مشترک و تفاوت برداشت‌ها در مورد یک موضوع خاص، چندان مسئله‌ساز نبود و کمتر موجب جدایی می‌شد، امروزه به دلیل فشارهای روانی ناشی از کار، مشکلات مالی و ….آستانه تحمل زوجین بسیار پایین آمده است. در این مقاله به یکسری از اشتباهاتی پرداخته خواهد شد که در ظاهر ساده و پیش پا افتاده‌اند، اما در حقیقت تهدید جدی برای پایان زندگی مشترک می‌باشند.

انواع اشتباهاتی که باعث طلاق می شوند

بسیاری از زوجین با انجام رفتارهایی باعث می‌شوند که زندگی‌شان در مسیر طلاق جریان پیدا کند. آگاهی از انواع اشتباهاتی که باعث طلاق می‌شود به زن و شوهرها کمک می‌کند تا زندگی بادوام تری داشته و رضایت زناشویی داشته باشند. در ادامه به مهم‌ترین رفتارهایی که می‌تواند منجر به طلاق شود اشاره می‌کنیم.

1. درگیری‌های مالی

عدم درک وضعیت اقتصادی همسر و توقعات نابجا یک تهدید بسیار جدی برای نابودی زندگی زناشویی به حساب می‌آید که به دلیل تجمل گرایی جامعه امروز، هر روزه تعداد زیادی از زوجین را به سمت جدایی و طلاق می‌کشاند و آن‌ها را به سمت دادگاه‌های خانواده روانه می‌سازد. وقتی زن و شوهر دائما بر سر خرید و عدم خرید لوازم مختلف به دلیل مسائل مالی اختلاف نظر دارند و با هم درگیر هستند، دور از انتظار نخواهد بود که یکدیگر را به خود خواهی و عدم درک متقابل متهم سازند. این اتهام‌های نابجا سبب فاصله عاطفی و به دنبال آن طلاق و جدایی خواهند شد.

2. اشتباهاتی که باعث طلاق می شوند | فخر فروشی

دختر و پسر در ابتدای آشنایی با وضعیت خانوادگی و اجتماعی یکدیگر آشنا می‌شوند. آن‌ها می‌دانند که سطح تحصیلاتشان چقدر با هم تفاوت دارد، هر کدام به طبقه خاصی تعلق دارند و وضعیت مالی طرف مقابل چگونه خواهد بود. اما به دلیل عشق آتشین خود همه چیز را نادیده می‌گیرند و به رغم وجود تفاوت‌های زیاد تحصیلی، خانوادگی و مالی با یکدیگر ازدواج می‌کنند. پس از مدتی با فروکش کردن عشق اولیه، کم کم تفاوت‌ها خودنمایی می‌کنند و هر یک داشته‌های خود را به رخ دیگری می‌کشاند. این آغاز راه جدایی و طلاق خواهد بود.

3. خیانت همسر

منظور از خیانت الزاما ورود شخص ثالث در یک رابطه زناشویی نیست. دروغ یک خیانت بزرگ به اعتماد همسر می‌باشد. وقت گذراندن با دوستان و عدم اختصاص دادن وقت کافی برای همسر یک خیانت بزرگ به حقوق همسر می‌باشد. زن و شوهر در زمان عقد و امضا کردن سند ازدواج خود را متعهد به انجام تعهداتی می‌دانند که در مقابل همسر خویش بر عهده گرفته‌اند.

با گذر زمان و شروع فراز و نشیب‌های زندگی ممکن است این تعهدات نادیده گرفته شوند و خیانت‌ها به شکل‌های مختلف بروز کنند. این رفتارهای اشتباه شاید توجیه‌های به ظاهر منطقی داشته باشند اما به هر حال خیانت محسوب می‌شوند که زندگی زناشویی را در آستانه طلاق قرار می‌دهند.

4. اشتباهاتی که باعث طلاق می شوند | اولویت دادن به کار و شغل

کار و پول در آوردن بخشی از زندگی است نه همه آن. بخش دیگر زندگی فرد مربوط به زندگی شخصی و خانوادگی می‌باشد. همسر حق دارد که از شریک زندگی‌اش بخواهد وقتی برای او اختصاص دهد و به او توجه نماید. اگر تمامی توجه همسر به مسائل کاری مبذول شود، سردی و جدایی عاطفی شکل می‌گیرد و در نگاه خوش بینانه زن و شوهر تنها به دو هم خانه تبدیل خواهند شد.

5. خودداری از برقراری رابطه جنسی

زن و مرد شریک احساسات همدیگر هستند و تداوم رابطه بین آن‌ها به شکلی اجتناب ناپذیر به احترام گذاشتن به خواسته‌های یکدیگر بستگی دارد. زنان و مردان دارای ویژگی‌های متفاوتی هستند در حالی که زنان بیشتر به توجه نیاز دارند و خواستار این هستند که مورد نوازش قرار بگیرند، مردان دوست دارند با همسران خود رابطه جنسی برقرار نمایند. این یک خواسته طبیعی است و چنانچه از طرف همسر به درستی پاسخ داده نشود، به نوعی به خواسته آن‌ها احترام گذاشته نشده است. عدم ارضای نیاز جنسی به عنوان مهم‌ترین علت تداوم یک زندگی زناشویی عواقب تلخی را به دنبال خواهد داشت.

6. اشتباهاتی که باعث طلاق می شوند | بیان کلمات کنایه آمیز

هر انسانی به واسطه شنیدن کلمات محبت آمیز تحت تاثیر قرار می‌گیرد و به گوینده سخن میل پیدا می‌کند. این امر به ویژه در مورد زن و شوهر بیشتر صدق می‌کند. چنانچه آن‌ها با کلمات زیبا و متین با یکدیگر صحبت کنند هر روز عشق و علاقه بیشتری را در رابطه زناشویی خود تجربه خواهند کرد. بر عکس این حالت زمانی اتفاق می‌افتد که زن و مرد برای آزردگی خاطر همدیگر از کلمات نیش دار و سنگین استفاده می‌کنند و به واسطه این جملات کنایه آمیز از یکدیگر فاصله می‌گیرند.

7. مداخله بیش از حد خانواده‌ها

زن و مرد امروز اگرچه دختر و پسر دیروز هستند و هر کدام به خانواده‌ای تعلق داشته که با اعضای آن احساس صمیمت زیادی دارند اما این دلیل نمی‌شود که مسائل زندگی زناشویی را از حریم خانه خارج کنند و با اعضای خانواده خود در میان بگذارند. این اتفاق باعث می‌شود که اعضای خانواده زوجین هنگامی که مشکلی پیش بیاید به جانبداری از فرزند خود بپردازند و در نتیجه مشکلات افزایش پیدا کند.

عدم پاسخگویی به نیاز جنسی همسر برای رسیدن به خواسته‌های خود با چه مشکلاتی همراه خواهد شد؟

به طور قطع نباید مسائل زندگی زناشویی را زمینه‌ای برای جبران عدم تحقق خواسته‌های خود قرار داد. برای مثال اگر همسر نیاز به خرید وسیله‌ای دارد ولیکن از سمت شریک زندگی اش امکان پرداخت هزینه آن نیست نباید آن را بهانه‌ای برای عدم پاسخگویی جنسی قرار داد. به مرور این مسئله می‌تواند باعث روابط فرازناشویی و طلاق شود.

پاسخ دهید