آیا استفاده از تلفن هنگام شیردهی مشکلی ندارد؟

آیا استفاده از تلفن هنگام شیردهی مشکلی ندارد؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا برخی از مادران ترجیح می‌دهند از تلفن خود در دوران شیردهی استفاده کنند. در حالی که برخی از داشتن توانایی انجام این کار لذت می‌برند برخی دیگر ممکن است به دلیل محدودیت زمانی احساس کنند که انتخابی ندارند. به موارد زیر نگاهی بیندازید تا ببینید چرا ممکن است تصمیم بگیرید در طول زمان تغذیه از تلفن خود استفاده کنید:

 شما مجاز به انجام چند کار هستید:

ممکن است مواردی وجود داشته باشد که متوجه شوید این تنها زمانی است که در طول روز نفس عمیق خود را بکشید و فقط روی تلفن خود حرکت کنید تا کمی استراحت کنید و این نیز کاملاً قابل درک است.

 ممکن است به کمک کسی نیاز نداشته باشید:

موارد زیادی وجود دارد که برخی از مادران بدون کمک و یا هیچ کمکی برای استراحت ضروری فرزند خود را تربیت می‌کنند. برای این والدین ممکن است به نظر گزینه‌ای برای کنار گذاشتن تلفن نباشد. در بسیاری از مواقع مادران پس از زایمان یا دست از کار نمی‌کشند و یا نمی‌توانند کار خود را متوقف کنند.

 ممکن است استرس شماکاهش یابد:

هر مادری سزاوار احساس آرامش است و گاهی اوقات حتی شیردهی می‌تواند مانند یک کار طاقت‌فرسا باشد. بنابراین کاملاً قابل درک است که بخواهید راحت شوید به خصوص که شیردهی می‌تواند عوارض جسمی بر بدن داشته باشد.

 می‌توانید با پزشک کودک مشورت کنید:

ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که نیاز به برقراری ارتباط فوری باشد و سلامت کودک شما یکی از آن مواقع باشد. می‌توانید از زمان شیردهی خود برای تماس با پزشک کودک خود استفاده کنید و به سؤالات مهم در مورد شیردهی یا هر چیز دیگری که ممکن است متعجب باشید پاسخ دریافت کنید. تنها در این مطالعه موردی بسیاری از مادرانی که در طول زمان شیردهی از تلفن خود استفاده می‌کنند این کار را برای تحقیق و بررسی طبیعی بودن شیردهی انجام می‌دهند. این اغلب برای اطمینان از انجام ایمن شیردهی انجام می‌شود.

هنگام استفاده از تلفن همراه هنگام شیردهی چه می‌شود؟

 این می‌تواند حواس را از تماس چشمی محبت‌آمیز منحرف کند:

مطالعاتی انجام شده است که نشان می‌دهد تماس چشمی بین مادر و کودک در حالی که شیردهی بخش مهمی از رشد است. این امر به ویژه برای نوزادانی که در شش ماه اول رشد خود هستند بسیار مهم است.

 ممکن است کودک شما در حال تلاش برای جلب توجه شما باشد:

در حین شیردهی لحظاتی پیش می‌آید که کودک شما سعی می‌کند توجه شما را به خود جلب کند. همچنین ممکن است نوزاد شما بتواند تغییر توجه شما را احساس کند و این می‌تواند باعث شود که شروع به ایجاد صدا کند یا در نتیجه شما را بکشد. اگر این روند ادامه پیدا کند ممکن است کودک شما با گذشت زمان حساس‌تر شود. برای مبارزه با این موضوع‌ایده خوبی است که هر از چند گاهی از تلفن خود دور شوید تا نشان دهید که در کنار آن‌ها هستید.

 حواس شما را پرت می‌کند:

هنگام متعادل کردن شیردهی استفاده از تلفن می‌تواند سطح تمرکز شما را از بین ببرد. شما نمی‌توانید به طور کامل روی کودک خود تمرکز کنید و ممکن است در انجام درست همه چیز در تلفن خود مشکل داشته باشید. به علاوه ممکن است کودک شما تمام شیر مورد نیاز خود را در طول فرآیند شیردهی دریافت نکند. اطمینان حاصل کنید که برای چند لحظه چشمان خود را از تلفن خود دور کنید تا مطمئن شوید که کودک شما به اندازه کافی غذا می‌خورد و نمی‌خواهد فقط برای چند لحظه ارزشمند با شما ارتباط برقرار کند.

پاسخ دهید